Cukrářství Valachovi - marcipán zákusky zákusek dorty cukrárna Žamberk ozdoby sušené plody cukrovinky čokoláda lahůdky chlebíčky saláty cukroví vánoční velikonoční figurka zdobení

Dorty

Cukrářství Valachovi - dorty

Na svatbu či k narozeninám, k svátku či jiným příležitostem nebo jen tak pro radost si můžete u nás nechat zhotovit dort. V naší široké nabídce si vybere snad každý. A pokud ne, tak zkuste přinést nějaký obrázek nebo vzor toho, co byste si přáli a zkusíme se nějak domluvit, jak by se Vaše představa mohla zrealizovat, samozřejmě v rámci našich možností.

Většina našich dortů (konkrétně všechny ty, jejichž obj.č. začíná písmenem "m") spadá do kategorie máslových dortů, kde základní složení dortu je světlý piškotový korpus dvakrát promazaný lehkým máslovým krémem – jednu vrstvu tvoří vanilkový krém s ořechy a druhou vrstvu kakaový krém.
U objednávaného dortu je možné změnit jak typ korpusu (světlý nebo tmavý, s ořechy nebo bez ořechů), tak také druhy krémů (vanilkový, ořechový, kakaový, nugátový, ananasový, jahodový), případně přidat navíc promazání marmeládou.
Dorty jsou pak buď potažené marcipánem nebo dozdobené krémem, čokoládou, ořechy nebo kokosem, marcipánovými ozdobami atd.

Tzv. ostatní dorty (jejichž obj.č. začíná písmenem "o") pak mají jiné složení než dorty máslové. Jedná se především o dorty ovocné, tvarohové, šlehačkové, punčové, zmrzlinové nebo dorty s různě ochuceným máslovým krémem.